Spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury

W dniu 25 października (wtorek) odbyło się spotkanie członków Koła Terenowego PTTK w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach. Na początku spotkania uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć niedawno zmarłej koleżanki p. Mirosławy Wadowskiej. Następnie wszyscy wysłuchali prelekcji o patronce MDK Helenie Salskiej. O jej życiu i działalności opwiedziała p. Jolanta Pusz, która jest Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Pabianic. Z kolei p. Grażyna Wójcik dyrektor MDK oprowadziła uczestników spotkania po Domu Kultury, opowiadając jednocześnie o działających sekcjach i ich osiągnięciach. Obejrzeliśmy pracownie plastyczne, językowe, muzyczne, fotograficzne, taneczne i inne. Mogliśmy zobaczyć próby grup tanecznych.

Na zakończenie członkom koła zaprezentowana została strona internetowa pabianickiego oddziału PTTK, a w szczególności podstrona dotycząca samego koła terenowego.

Tekst: Andrzej Wisławski