Reportaż ze spotkania wigilijnego Koła Terenowego PTTK w Pabianicach

Zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia, Zarząd Koła Terenowego PTTK w Pabianicach w dniu 20 grudnia br. przygotował dla swoich członków wigilię. Odbyła się ona w restauracji "ORION" w Bychlewie.

Wieczór wigilijny otworzył prezes koła Marian Lorenczak, a następnie gość honorowy prezes oddziału pabianickiego PTTK, Sławomir Szczesio, uhonorował kilkoro członków odznakami "25 lat w PTTK". Wszyscy członkowie natomiast otrzymali znaczek "Turysta Senior PTTK". Po tej oficjalnej części wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia, po czym zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Składała się ona z tradycyjnych potraw wigilijnych smacznie przygotowanych przez personel restauracji. Był też czas na śpiewanie kolęd.

Od tego spotkania wprowadzilismy zwyczaj składania życzeń imieninowych solenizantom danego miesiąca. W tym miesiącu były to trzy Ewy, które otrzymały imieninowe kwiaty. Wieczór wigilijny upłynął w miłej atmosferze, a uczestniczyło w nim 28 osób.

Tekst: Andrzej Wisławski.
Fot. Andrzej Wisławski.