Dłutowskie zmagania

W Szkole Podstawowej w Dłutowie odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Patronat nad konkursem objęli: senator Maciej Łuczak, Grażyna Maślanka-Olczyk, wójt Gminy Dłutów i starosta Krzysztof Habura.

Organizatorami wojewódzkiego turnieju byli: Komisja Młodzieżowa Oddziału PTTK w Pabianicach, Rada Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Łódzkiego oraz SKKT „TUPTUŚ” przy Szkole Podstawowej w Dłutowie.

W finale wojewódzkim udział wzięły drużyny z powiatów: pabianickiego, skierniewickiego i wieruszowskiego.

- W ramach konkurencji turniejowych uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy krajoznawczej o Polsce, a szczególnie o woj. łódzkim i małopolskim, test wiedzy turystycznej, test z topografii, z przepisów ruchu drogowego oraz z udzielania pierwszej pomocy – powiedziała Mariola Seliga, główny koordynator eliminacji wojewódzkich.

Po rozwiązania 100 pytań testowych uczniowie przystąpili do konkurencji praktycznych: jazdy na rowerze, samarytanki, rzutów do celu, pakowania plecaka oraz do rozpoznawania zabytków łódzkiego i małopolskiego ze zdjęć.

Wyniki turnieju: w kategorii szkół podstawowych: I m. - Natalia Kudra, Oliwia Grącka i Przemek Walczak (SP Dłutów); II m. – Patrycja Krzyżostanek, Hubert Nowak, Bartosz Sokołowski (SP Sokolniki); III m. - Julia Nowicka, Aleksandra Maciejewska i Magda Sońta (SP Dłutów);

w kategorii gimnazjum: I m. – Julia Ratko, Magdalena Olkusz i Marcin Grałka (Gim. Dłutów); II m. - Maria Lerka, Katarzyna Świerczyńska i Kinga Jagielska (Gim. Sokolniki); III m. - Karolina Wieczorek, Paulina Wasilewska, Aleksandra Mrozowska (Gim. Dłutów);

w kategorii szkół średnich: I m. - Jagoda Jaksa, Wiktoria Ogłoza i Julia Klimek (I LO Pabianice); II m. – Jakub Świderski, Bartłomiej Krawczyk i Tomasz Sumiński (I LO Skierniewice); III m. - Klaudia Wojna, Lidia Staciwa, Wiktoria Łuczyńska (II LO Pabianice).

Za najwyższe wyniki w testach wiedzy Pucharami Wójta Gminy Dłutów nagrodzono:

w kategorii szkół podstawowych: I m.- Natalia Kudra (najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników), II m. – Aleksandra Maciejewska, III m. – Oliwia Grącka;

w kategorii gimnazjum: I m. - Karolina Wieczorek, II m. - Marcin Grałka, III m. – Maria Lerka;

w kategorii szkół średnich: I m. - Jagoda Jaksa, II m. – Wiktoria Ogłoza, III m. - Julia Klimek.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować województwo łódzkie w finale centralnym w Wadowicach. (W finale centralnym w Wadowicach drużyny z powiatu pabianickiego zajęły miejsca w środkowej części tabeli).

- W imieniu organizatorów dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom Szkoły Podstawowej w Dłutowie, wszystkim naszym absolwentom - finalistom konkursu OMTTK z wielu poprzednich lat oraz obecnym uczniom, którzy nie szczędzili swojego wolnego czasu i z dużym zaangażowaniem pracowali i pomagali przy organizacji eliminacji wojewódzkich w Dłutowie – podziękowała Mariola Seliga.

Aleksander Duda foto: PTTK