Miejsce:

ALBANIA

Termin:

07-20.09.2018 r. (14 dni)

Opis:

PROGRAM WYCIECZKI DO ALBANII

1. DZIEŃ 07.09.
 Zbiórka o godzinie 8 00 pływalnia Włókniarz Pabianice, Łódź Kaliska 8 45 przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Czarnogóra ( przejazd nocny)
2. DZIEŃ 08.09.
W godzinach popołudniowych dojazd i zakwaterowanie w apartamentach
4 - osobowych ( po 2 osoby w każdym )Apartamenty są dwupokojowe, sypialnia, salon z aneksem kuchennym , łazienka, balkon, klimatyzacja. Apartamenty są usytuowane przy morzu.
Po zakwaterowaniu obiadokolacja , czas wolny
3 DZIEŃ 09.09
Czas wolny, odpoczynek, plażowanie, „wieczorek zapoznawczy”  na plaży
4 DZIEŃ 10.09.
czas wolny , odpoczynek, plażowanie
5 DZIEŃ 11.09.
Wycieczka z przewodnikiem.
Po śniadaniu Przejazd do duchowej stolicy Albanii, KRUJI, malowniczego miasteczka położonego na zboczach majestatycznych gór Sarisalltiktut. Spacer wzdłuż uliczek urokliwego miasteczka, gdzie będziemy mieć wrażenie, że czas zatrzymał się
w miejscu. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego, w którym dzięki zachowanym zbiorom będzie okazja przenieść się do dawnych czasów i zobaczenie jak żyli ludzie 250 lat temu!
Wizyta na tradycyjnym tureckim bazarze z brukowanymi uliczkami, zastawionymi drewnianymi stoiskami, obwieszonymi tkaninami i wszelkiego rodzaju rękodziełami.
Dalej przejazd do TIRANY , postkomunistycznej stolicy Albanii. Poznamy szybko rozwijającą się metropolię, jak również zwiedzimy meczet Ethem Beja powstały
w 1789 roku i wieżę zegarową z 1830 roku.
Powrót do apartamentów. Czas wolny.
 
6 DZIEŃ 12.09.
czas wolny, w godzinach popołudniowych kolacja albańska ze specjałami kuchni regionalnej,
7 DZIEŃ 13.09.
Wycieczka z przewodnikiem. Po śniadaniu  przejazd i zwiedzanie Jednego
z najstarszych miast na terytorium dzisiejszej Albanii. SHKODER,  położonego
nad Jeziorem Szkoderskim . Szkodra (Skadar) od czasów iliryjskich była
ważnym lokalnym ośrodkiem handlowym, administracyjnym i kulturowym. Najważniejszym zabytkiem i miejscem w mieście jest Twierdza Rozafa, która niegdyś była ośrodkiem miejskim z własnym portem rzecznym na Bojanie. Obecnie Szkodra jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym Albanii. Centrum miasta obejmuje reprezentacyjny deptak z kawiarniami, hostelami, klubami i galeriami oraz trzy główne obiekty sakralne w mieście (tworzą trójkąt) – kościół, cerkiew i meczet. Mieszkańcy Szkodry znani są ze swojej tolerancji religijnej – trzy świątynie w czasie wszelkich świąt (niezależnie od wyznania) są
połączone łańcuchem światełek. Tylko tutaj, w porównaniu z resztą
Albanii) spotyka się tak duży odsetek małżeństw mieszanych. W dalszej części dnia Wycieczka do DURRES. Zwiedzanie największej w Albanii sali jadalnej „Gjergj Kastrioti Skandebeg”, której utworzenie datuje się na 1933 rok.  Degustacja słynnego koniaku marki SKANDERBERG, charakteryzującego się delikatnym smakiem. Przedstawienie historii i technologii produkcji tego wybornego trunku. Dalsze zwiedzanie  DURRES i poznanie 3000- letniej historii tego największego portowego miasta.
Wizyta w twierdzy zbudowanej na przełomie IV – V w.  p.n.e. i wieży weneckiej. Wizyta w rzymskim amfiteatrze, zbudowanym w II wieku naszej ery, który jest
w stanie pomieścić 20 000 widzów. Powrót do apartamentów  - czas wolny
8 DZIEŃ 14.09.
czas wolny, przejazd do miasta na zakupy, czas wolny
9 DZIEŃ 15.09.
W godzinach porannych wycieczka z przewodnikiem do BERATU-  miasta,
które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwane " Miastem tysiąca okien", co ma symbolizować 2400 lat historii.
Berat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast w Albanii.
Zwiedzanie zamku zbudowanego na wzgórzach miasta oraz wieży - minaret meczet
 - z pięknymi malowidłami. Zwiedzanie klasztoru – Chanaka Halveti
z charakterystycznym frontem oraz muzea dzielnicach  – Mangal i Gorica.
Po zwiedzeniu miasta Berat przejazd do  miasta APPOLONIA, które  było ważnym portem wzdłuż drogi między Rzymem a Bizancjum w czasach starożytnych.
To tu Cesarz Oktawian August studiował filozofię. Apollonia znajduje się w środkowo-zachodniej części Albanii, około 10 km na zachód od miasta  Fier. Miasto zostało założone w 558 r. p.n.e.
Archeolodzy nazywają Apollonię Pompejami z Albanii, ponieważ do tej pory odkryto zaledwie 10% terytorium dawnego miasta.
Powrót do apartamentów . czas wolny
10. DZIEŃ 16.09.
czas wolny , przejazd wzdłuż wybrzeża ..spacer pięknymi plażami.
11. DZIEŃ 17.09 .
czas wolny, „wieczorek pożegnalny” na plaży :-)
12 DZIEŃ 18.09.
czas wolny , plażowanie, ostatnie zakupy
13 DZIEŃ 19.09.
Po śniadaniu, wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd.
14 DZIEŃ
Planowany przyjazd do Pabianic w godzinach popołudniowych około ( 15:00-16:00 )
UWAGA!
Kolejność wycieczek w programie może ulec zmianie.
Istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji.

 

Cena:

1 825 zł + 140 euro

Świadczenia:

- noclegi w 4 - osobowych apartamentach przy morzu w okolicach Durres (tylko po 2 osoby w każdym!) (sypialnia,salon, aneks kuchenny, łazienka, klimatyzacja, balkon)

- wycieczki z przewodnikiem; Golem - Shkodra, Kruja - Tirana, Appolonia - Berat
- WIECZÓR ALBAŃSKI
- przejazd na całej trasie klimatyzowanym autokarem
- ubezpieczenie KL, NNW
- opłaty tranzytowe
- opłaty autostrad i parkingów
- opieka pilota

Uwagi:

DODATKOWO: 150 zł/os. na obiady - płatne u pilota na zebraniu oraz 30 euro/os. na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu.


PRZY ZAPISIE OBOWIĄZUJE WPŁATA ZALICZKI 500 ZŁ/OS.

Biuro PTTK zastrzega sobie możliwość zmiany w programie imprezy organizowanej przez nasz Oddział z przyczynod nas niezależnych.
Z powodu niewystarczającej ilości zgłoszeń wyjazd może być odwołany. W przypadku mniejszej liczby chętnych nastąpi zwrot zaliczki.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie przez organizatora.