Krym

14.09 – 27.09.2014 r. (14 dni)

PROGRAM  WYCIECZKI NA KRYM

1 DZIEŃ
Zbiórka o godz. 20.00 (parking przy basenie w Pabianicach) i odjazd przez Lublin-Chełm.

2 DZIEŃ
Dojazd do przejścia granicznego w Dorohusku. Po przekroczeniu granicy przejazd przez Łuck-Dubno
do Krzemieńca. Po odpoczynku i zakwaterowaniu się w hotelu przejazd do Poczajowa, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków kultu maryjnego na Ukrainie. Zwiedzanie Krzemieńca – miejsca urodzin J. Słowackiego. Nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ
Przejazd przez Równe-Żytomierz do Kijowa - czas wolny – nocleg w hotelu.

4 DZIEŃ
Zwiedzanie z przewodnikiem Kijowa, m.in. Sobór Sofijski, Lawrę Kijowską-Poczerską, Cerkiew Dziesięcinną, Monastyr o Złotych Kopułach, Kościół św. Aleksandra.
Po odpoczynku nocny przejazd na Krym.

5 DZIEŃ
Przejazd do Fedozji – hotel, odpoczynek, zwiedzanie – czas wolny.

6 DZIEŃ
Przejazd widokową trasą do Sudaku, gdzie znajduje się zawieszona nad morzem Twierdza Genueńska
z dziewiczą basztą na szczycie. Dojazd do Auszty – czas wolny 2 godz. Przyjazd do Jałty. Nocleg w hotelu.

7 DZIEŃ
Zwiedzanie Jałty i okolic: Pałac Aleksandra III, Pałac Konferencji Jałtańskiej 1945r. , Pałac Ałupkiński, Jaskółcze Gniazdo. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

8 DZIEŃ
Przejazd nadmorską drogą do Sewastopolu – zwiedzanie Chersonezu Taurydzkiego (jeden
z najwspanialszych zabytków Ukrainy). W godzinach popołudniowych przyjazd do Bakczysaraju. Zwiedzanie Pałacu Chanów, Monastyru Uspieńskiego, Czu-Fut-Kale (Kamienne Miasto). Nocleg w hotelu.

9 DZIEŃ
Przejazd do Eupatorii – zwiedzanie Meczetu Dżuma - Dżami, Domu Karaimskiego. Czas wolny – plaża. Nocleg w hotelu.

10 DZIEŃ
Przejazd do Odessy – zwiedzanie Przymorski Bulwar, Schody Potiomkinowskie – czas wolny. Nocleg
w hotelu.

11 DZIEŃ
Przejazd Odessa – Uman – Winnica – nocleg w hotelu.

12 DZIEŃ
Przejazd do Latyczowa (zwiedzanie Kościoła i Klasztoru Dominikanów fundacji Potockich). Dojazd do Lwowa. Nocleg w Domu Pielgrzyma.

13 DZIEŃ

Zwiedzanie z przewodnikiem Lwowa (Rynek, Ratusz, Katedra, Zamek, Cmentarz Łyczakowski)
Czas wolny. Nocleg w Domu Pielgrzyma.

14 DZIEŃ
Wyjazd z Lwowa w godz. rannych. Przejście graniczne – Hrebenne, dalej Lublin, Radom, Pabianice godz. 18:00.

wyżywienie własne ok. 130 zł/osobę

CENA OBEJMUJE:

• przejazd na całej trasie autokarem klimatyzowanym
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opieka pilota
KAŻDY UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST DO POSIADANIA 170 EURO NA:
  • 11 noclegów w hotelach
  • opłaty graniczne i parkingi
  • przewodnika po Kijowie, Lwowie , Jałcie i Bakczysaraju
CENA NIE ZAWIERA:
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu (ok. 30 euro)

Zapisów dokonujemy wraz z wpłatą zaliczki 400 zł (osoby zapisane – wpłata zaliczki do końca grudnia 2013). Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją programu.