Chorwacja - Albania - Czarnogóra
Trasa: Split – Dubrownik – Kotor – Ulcinj – Szkodra – Kruja – Tirana – Ardennice – Apollonia – Durres  - Podgorica - Nova Varos - Kisköros

10.09 - 23.09.2011 r.
(14 dni)

1 DZIEŃ
 Odjazd z Pabianic o godz. 7:00 (parking przy basenie). Tranzyt przez Słowację, Węgry (odpoczynek około 1,5 h)

2 DZIEŃ
 Ok. godz. 7:00 przyjazd do Splitu. Odpoczynek. Zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ

Czas wolny - plaża. Przejazd do Trogiru - zwiedzanie. Powrót na camping - odpoczynek, nocleg w bungalowach.

4 DZIEŃ

Przejazd do Dubrownika – zwiedzanie, dalej przekroczenie granicy Czarnogóry i przejazd wokół Zatoki Kotorskiej (zwiedzanie Kotoru). Ok. godz. 19:00 przyjazd na camping w Ulcinj – nocleg w bungalowach).

5 DZIEŃ
 Czas wolny - plaża. W godzinach popołudniowych zwiedzanie Ulcinj. Nocleg w bungalowach.

6 DZIEŃ
 Przejazd do Murigan, przekroczenie granicy albańskiej i zwiedzanie miasta Szkodra – centrum albańskiego katolicyzmu. Przejazd do Kruji – pierwszej historycznej stolicy kraju oraz miejsce narodzin bohatera narodowego – Skanderberga. Po zwiedzaniu przejazd 10 km za Durres – nocleg w 4 osobowych apartamentach.

7 DZIEŃ

Czas wolny - plaża.

8 DZIEŃ

Przejazd do Ardennice, gdzie znajduje się zabytkowy zespół klasztorny z XIII – XV w. Dalej udajemy się do Apolonii (jedno z największych miast antycznych w tej części wybrzeża Adriatyku, założone przez greków w 588 r. p. n. e.). W godz. popołudniowych powrót do hotelu.

9 DZIEŃ
 Czas wolny - plaża

10 DZIEŃ
 Przejazd widokową trasą przez Rogozhine, Elbasan do Tirany – 1614 r. Zwiedzanie Placu Skanderbega,  Meczetu Hadżi Beja, spacer głównym bulwarem przy którym znajdują się najważniejsze budowle Tirany. Powrót autostradą do hotelu.

11 DZIEŃ
 Przejazd  do Durres (10 km). Zwiedzanie, czas wolny. Powrót w godz.  południowych. Plaża.

12 DZIEŃ
 Przejazd do granicy Czarnogóry, po przekroczeniu dojazd do stolicy – Podgoricy. Zwiedzanie i przejazd widokową trasą – najgłębszym w Europie kanionem rzeki Tara. Dojazd na nocleg do miejscowości Nova Varos.

13 DZIEŃ
 Przejazd Użice – Ćaćk do Belgradu, dalej Nowy Sad Subotica. Przekroczenie granicy węgierskiej i dojazd do hotelu (30 km). Czas wolny. Nocleg.

14 DZIEŃ
 O godz. 6:00 odjazd w kierunku Budapesztu. Dalej Sahy Chyżne – Pabianice. Zakończenie wycieczki ok. godz. 19:00

wyżywienie własne ok. 130 zł/os.

Cena obejmuje:

• przejazd na całej trasie autokarem klimatyzowanym
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota

Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania 170 EURO na:

• 8 noclegów w hotelu
  • 4 noclegi w bungalowach
  • opłaty tranzytowe
  • opłaty za autostrady i parkingi

Cena nie zawiera:

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu

• Zapisów dokonujemy wraz z wpłatą zaliczki 400 zł.

Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją programu.