Miejsce:

Skandynawia
Trasa: Gdańsk – Sztokholm – Rowaniemi – Nordkapp – Alta – Narwik – Wyspy Lofoty – Trondheim – Sogndal Bergen – Stawanger – Mandal – Oslo – Trelleborg Sasnitz Szczecin

Termin:

29.06 - 16.07.2013 r.
(18 dni)

Opis:

1 DZIEŃ    
Zbiórka o godz. 8:00 ( parking przy basenie w Pabianicach) odjazd do Gdańska, godz. 16:00 zaokrętowanie na prom i odpłynięcie o godz. 18:00.

2 DZIEŃ    
Przypłynięcie do Nynashamn o godz. 12:30 , dojazd do Sztokholmu, zwiedzanie zamku królewskiego, Starego Miasta, Ratusza, Parlamentu, Muzeum Vasa, po odpoczynku nocny przejazd wzdłuż wybrzeża Zatoki Botnickiej.

3 DZIEŃ    
Przekroczenie granicy Fińskiej, przystanek na kręgu polarnym w wiosce Św. Mikołaja, nocleg – bungalowy w Sodankyla.

4 DZIEŃ    
Przejazd przez Ivalo, koło jeziora Inari, do norweskiego miasteczka Laksev. Dojazd do Kafjordu, stąd tunelem na wyspę Mageroya do Honningsvag, ok. godz. 1500 zakwaterowanie w bungalowach – odpoczynek. Wieczorem przejazd 15km na Nardkapp. Po północy powrót na camping – nocleg.

5 DZIEŃ    
Odpoczynek - czas wolny, w godz. popołudniowych wyjazd Honingsvag – tunel Kafjord Russenes – Alta – przejazd do Narviku.

6 DZIEŃ    
Rano zwiedzanie miasta ( port, pomnik marynarzy „Groma”, cmentarz), dalej przejazd na Lofoty (wygięty szkielet górzystych skał wraz z otaczającymi je skalnymi wysepkami) do Kabelvag. Ustawienie namiotów – camping – czas wolny.

7 DZIEŃ    
Po śniadaniu zwiedzanie Kabelvagu ( to właśnie tutaj w 1120r. zbudowano pierwsze Rorbuer – Chata rybaków, a w 1792r. pierwszy zajazd) W godzinach popołudniowych zwiedzanie Svolvaer – największe miasto na Lofotach

8 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejazd pięknym i dzikim terenem z urwiskami skalnymi sterczącymi z morza do XIX – wiecznej wioski o krótkiej nazwie Å, przekształconej w muzeum norweskich wiosek rybackich. Po drodze krótkie postoje w Henningsvaer i Nusfjord ( osady rybackie chronione przez UNESCO ), powrót na camping.

9 DZIEŃ    
Przeprawa promem z Svolvaer do Skutvik, dalej trasą E6 do koła podbiegunowego (postój, zwiedzanie – posiłek) dalszy przejazd przez Moi-Rana-Korgen.

10 DZIEŃ    
Dojazd w godzinach rannych do Trondhaim, zwiedzanie Katedry Nidaros (największa budowla średniowieczna w Skandynawii). W godzinach południowych przejazd przez Oppdal – Dombas do Andalsnes. Zakwaterowanie w bungalowach.

11 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejazd niepowtarzalną „drogą Trolli”, zjazd na prom Eidsdal i „drogą orłów” do najpiękniejszego fiordu Geiranger. Dojazd do Lom, dalej widokową trasą gdzie na wschodzie widać poszarpane skute Lodem szczyty Jotunheimen (najwyższe pasmo górskie Europy Płn.) Przyjazd na camping w Gaupne.

12 DZIEŃ    
Po śniadaniu dojazd do Kaupanger gdzie znajduje się XII – wieczny, ale przebudowany w 1862r. drewniany kościół słupowy. Przepłynięcie promem 2h 30’ przez Songnefjorden do Gudvangen. Dojazd do Bergen – zwiedzanie dzielnicy Bryggen – rybny targ na Torget – romańsko – gotycki kościól z XII w, Mariakirken – katedra z XIII w, twierdza Bergenhus – czas wolny. Przejazd na camping – nocleg – bungalowy.

13 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejazd do Halhjem promem 40’ do Sandvikvag. Lądem Leirvik, tunelem Valevag, dalej dojazd do Stavanger – zwiedzanie XII w. Katedry, starego miasta, następnie przejazd na camping – czas wolny.

14 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejazd do Jorpeland, dalej promem 10’ na parking. Dojście 1,5h szlakiem do płaskiego tarasu tworzącego kwadrat o boku 25m wiszący nad fiordem na wys. 600m. Powrót na camping.

15 DZIEŃ    
Po śniadaniu i zwinięciu namiotów przejazd do Mandal (najbardziej na południe wysuniętej miejscowości Norwegii) – czas wolny ok. 2 godz.- plaża, kąpiel. Przejazd do Oslo na camping, ustawienie namiotów, nocleg.

16 DZIEŃ    
Po śniadaniu zwiedzanie Oslo: katedra, parlament, pałac królewski, ratusz, muzeum łodzi wikingów
i Kontiki, park Vigelanda.

17 DZIEŃ    
Po śniadaniu zwinięcie namiotów, przejazd do Moss - Halden, granica Szwecji - Gőteborg - Trelleborg, zaokrętowanie na prom i o godz. 2200 wypłynięcie.

18 DZIEŃ    
O godz. 2:00 przypłynięcie promu do Sasnitz i przejazd do przejścia granicznego Lubieszyno dalej Szczecin – Poznań –Pabianice ok. godz. 14:00  zakończenie wycieczki.

Cena:

2.090 zł
wyżywienie własne ok. 180 zł/os.

Świadczenia:

Cena obejmuje:

  • przejazd na całej trasie autokarem klimatyzowanym
  • prom Gdańsk - Sztokholm
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota

Uwagi:

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania 30 EURO i 2.500 NOK na:

  • 5 noclegów w bungalowach
  • 7 noclegów w namiotach zapewnionych przez organizatora
  • 7 promów w Norwegii
  • opłaty tranzytowe, autostrady, parkingi, tunele
  • prom Trelleborg – Sasnitz

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu ( ok. 600 NOK, ok. 120 SEK)

   Zapisów dokonujemy wraz z wpłatą zaliczki 400 zł.

   Podpisanie umowy jest równoznaczne z akceptacją programu.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie przez organizatora.